ARGILE VERTE - zelený jíl z Maroka 250 ml - jemný prášek

GHASSOUL / RHASSOUL / MAROCKÝ JÍL|

Cena:199.00CZK
Hodnocení:3.50, Hlasů:4

Argile verte - jílová maska, marocký zelený jíl, v prášku.

Jemný práškový mycí jíl, který se používá jako pleťová maska, mýdlo nebo šampon, k obkladům a ke koupelím.

Je vhodný zvláště pro péči o mastnou pokožkou. Absorbuje a reguluje přebytečný kožní maz, odstraňuje toxiny a nečistoty, revitalizuje pokožku a podporuje obnovu buněk.

Je také antiseptický a uklidňující. Dodává pokožce minerály a stopové prvky, je hojivý a remineralizující, zmírňuje bolesti kloubů a svalů, popálenin, bolest v krku (spojená s levandulovým esenciálním olejem), abscesy, jizvy, podráždění kůže, stejně jako nadýmání a bolesti žaludku.

 

Příprava jílové pasty : Do skleněné nebo dřevěné nádoby nasypejte požadované množství zelené hlíny. Přidejte tolik vody, aby se hlína úplně ponořila. Nechte stát asi půl hodiny a pak promíchejte pomocí nekovové špachtle, aby vznikla hladká pasta.

Maska pro krásu : Aplikujte hustou jílovou pastu na obličej a krk a vyhýbejte se oblasti očí a rtů. Nechte působit asi 15 minut, aniž by maska zcela zaschla. Opláchněte teplou vodou, osušte kůži bavlněným ručníkem. Dokončete ošetření aplikací hydratačního přípravku přizpůsobeného Vašemu typu pokožky.

Obklady: Jílovou pastu naneste na přírodní textilii a rozetřete ji nekovovou stěrkou do tloušťky 2 až 3 centimetry. Přiložte obklad na tělo tak, aby byl jíl v přímém kontaktu s pokožkou a pevně jej ovažte obvazem. Pokud má být obklad aplikován na podrážděnou oblast, vložte mezi jíl a pokožku lehkou gázu. Nechte obklad působit alespoň jednu hodinu. Po aplikaci opláchněte pokožku teplou vodou a osušte ji bavlněným ručníkem.

V lázni pro zjemnění pokožky: Nasypejte jednu až dvě lžičky jemné hlíny do velké sklenice pramenité vody, promíchejte nekovovou špachtlí a pak přidejte výslednou směs do lázně.

Argile Verte (zelený práškový jíl) se používá samostatně, nebo v kombinaci s esenciálními oleji.

Obsah: 250 ml

Vyrobeno: Maroko